Keď som začínal pred 7-8. rokmi s CrossFitom, tiež som ho vnímal asi ako všetci, ktorí sa s ním ešte nestretli. Nevedel som, čo to je. Muži aj ženy viseli na kruhoch, behali, skákali… Bola to výzva, ktorú občas hľadáme všetci. Po čase, keď sa mi podarilo otvoriť prvý gym som zistil, že CrossFit vôbec nie je len o cvičení. Začal som si uvedomovať, že čím dlhšie trénujeme CrossFit, tým viac sa o CrossFite rozprávame – VŠADE. Na káve, v krčme pri pive, v električke, na grilovačke. Jednoducho úplne všade, kde sa stretnú aspoň 4 oči a dve ústa.

Tu som pochopil, že už to nie je len o tréningu. Stretávali sme sa pravidelne. Občas sme po tréningu chodili spolu na zmrzlinu a zrazu som mal kamarátov, ktorí všetko zdieľajú so mnou.

Stal sa z toho životný štýl. Začal som sa zdravšie stravovať, všetci sme nosili CrossFitové tričká, tenisky, dokonca aj do práce. Aký benefit??? Cítim sa lepšie, vládzem viac, pretože CrossFit ma pripraví silovo aj kondične.  Zvládam stres v práci, lebo mám vôľu dokončiť každý jeden workout. Sila vôle zvíťazí, hlava je silnejšia a preto viem,že:

CrossFit dokáže zmeniť človeka k lepšiemu. Z introvertov sa stávajú extroverti. Tí čo nemajú kamarátov ich zrazu majú toľko, že si môžu vybrať s kým pôjdu na kávu. Problémy už nie sú neriešitelné…

Málo benefitov?

CrossFit nie je ťažký. CrossFit už dávno nie je o SUPER ATLÉTOCH. CrossFit je o tom, že sa prídem do Falconu zabaviť. Odreagovať sa z práce a žiadny tréner ma nemôže nútiť do výkonov. Tu sa to nikdy nestane, na tom si zakladáme už dlhú dobu. Ku všetkým budeme pristupovať osobne. Ak sa aj stane, že niekto bude mať ambíciu súťažiť, radi ho/ju podporíme.

Do CrossFit Senec chodia aj 70 roční ľudia, viete čo urobili po tej dlhej odmlke, ktorá bola na začiatku tohto roka? Objímali ma a tešili sa, že sa mohli vrátiť. A ja?? Mal som slzy v očiach, pretože… Toľko energie a zadostučinenia… Presne pre to to robíme. Preto dávame priestor na to, aby ste sa všetci cítili dobre. Dávame priestor na zmenu človeka. Možnosť urobiť svoj život lepším. Lebo o tom je CrossFit. Je pre všetkých, pre moju ženu, moju sestru, mamu aj môjho otca. Rovnako pre vašu mamu alebo aj babku.  Tu sa bude cítiť dobre každý. CrossFit sa stane Váš životný štýl. Pri nedeľnom obede sa budete so ženou rozprávať o tom, koľko drepov alebo zhybov spravila. Ak ste si nerozumeli pred tým, teraz budete mať novú spoločnú reč.

 

1. Je samozrejmosť, že u nás nájdete len tých najlepších ľudí- TRÉNEROV.

Takých, ktorí pochopia, že ste mali ťažký deň v práci a preto vás nebudú do ničoho tlačiť. Budú kvalifikovaní na to, aby vytvárali atmosféru akou je známy CrossFit Senec. Preto nemusia mať titul ani špeciálne vzdelania. My si ich vychováme a vždy ich budeme podporovať v ďaľšom vzdelávaní. Budú vás inšpirovať a na trénigoch motivovať a pristupovať k vám individuálne.

2. Všetci budete mať svoj priestor na viac ako 1000m2.

Dosť vybavenia pre všetkých. 20 drepovacích staníc a šplh na lane do výšky 8m pre tých, ktorí nemajú strach z výšok :).

3. Veľa možností na tréningy a niekoľko tréningov počas dňa.

Ako prvý sme začali s Ladies Power a všetky tieto tréningy sú pravidelne plné. Dlhovekosť v pohybe je tiež náš projekt, kde cvičia seniori a tých je momentálne v CrossFit Senec 16. S programom BURN sme začali pred rokom. Nie je potrebné si tu robiť On Ramp kurz a tento program je venovaný hlavne spaľovaniu kalórií. Venujeme sa aj deťom. Snažíme sa ich naučiť základné pohyby, pracovať na koordinácii, na ich reakciách, aby toto všetko mohli zúročiť aj v športe. Ostatné programy ako gymnastika a CrossFit je úplnou samozrejmosťou.

Naše programy:

  1. LADIES POWER – Len pre ženy
  2. F1CF BURN – 45min kondičných a kardio tréningov
  3. DLHOVEKOSŤ V POHYBE- pre naších najstarších
  4. GYMNASTIKA – pre všetkých, ktorí sa chcú vyhnúť činkám
  5. ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA PRE DETI
  6. CROSSFIT

 

4. Nedmyslitelnou súčasťou bude aplikácia Wodify, ktorá vám bude slúžiť na prihlasovanie sa na tréningy. Táto aplikácia je aj váš tréningový denník.

Všetko sa ukladá online a vy už nemusíte rozmýšľať koľko ste drepli naposledy, alebo za aký čas si urobil nejaký workout. Máš vlastný profil s fotkou, môžeš si zaznamenávať stravu a poslať ju na kontrolu svojmu trénerovi. Žiadne biele tabule. Priamo na hodine si zapíšeš svoje výkony cez obrazovky a počítač. Presne vidíš koľko vstupov si vyčerpal, a aj ktorých kamarátov stretneš na tréningu. A samozrejme to všetko funguje ako sociálne siete. Vieš komentovať aj lajkovať výkony. Spolu s Wodify osláviš každý tvoj personálny rekord.

5. Myslíme si, že si zaslúžite vedieť čo najviac informácií o nás a preto by aj ceny za naše služby mali byť transparentné.

Mali by ste vedieť presne koľko vás to bude stáť. U nás teda žiadne zavádzanie nezažijete. Žiadna manipulácia. Ceny budú vždy online na webe.

Tešíme sa na Vás

DSC04578_edited
AUTOR

RÓBERT RYBANSKÝ

Owner & CEO
CrossFit Level 1 Trainer

Späť na zoznam