Je samozrejmosť, že u nás nájdete
len tých najlepších.
Takých, ktorí pochopia, že ste mali ťažký deň v práci a preto vás nebudú do ničoho tlačiť. Budú kvalifikovaní na to, aby vytvárali atmosféru akou je známy CrossFit Senec. Preto nemusia mať titul ani špeciálne vzdelania. My si ich vychováme a vždy ich budeme podporovať v ďalšom vzdelávaní. Budú vás inšpirovať a na tréningoch motivovať a pristupovať k vám individuálne.
``Športujte teraz, pokiaľ môžete !``

RÓBERT RYBANSKÝ

Owner & CEO

CrossFit Level 1 Trainer
John SINGLETON: Improving and Strengthening Movement
Strongfit Seminar Graz Austria

RÓBERT RYBANSKÝ

Vzťah k športu mám od mlada. Nikdy som nerobil len jeden šport. Nebol som ani najlepší športovec, aj keď som to veľmi chcel. V dospievaní sa moja cesta uberala iným smerom. Bol som ‘’športujúci’’ barman. Práve v tomto období sa u mňa začala formovať vôľa a zmysel pre detail. Byť lepší v tom čo práve robím, bola silná motivácia.  Začal som viac športovať, viac sa vzdelávať. V roku 2012 ešte ako pracovník v gastronómii som mal sen, ktorý som si napísal do denníka. Majiteľ gymu. Splnilo sa to, čo som si vysníval. Pár rokov na to už stál CrossFit Senec.

Pôsobil som ako tréner aj u nás v CrossFit Senec. Po 2 rokoch som túto pozíciu opustil pretože viem, že naši tréneri sú lepší ako ja. Len by som im zavadzal. 🙂 Som  názoru, že ak niekto robí viacero vecí naraz, žiadnu nerobí na 100% . Aký to má potom zmysel?

Teraz sa starám o chod prevádzky a o to, aby naši členovia aj zamestnanci boli spokojní. Pracujem na zlepšení systému, ktorým sa riadi CrossFit Senec. Snažím sa zlepšovať služby, inovovať zákaznícky servis a ďalej sa vzdelávať. Dôležitou oporou v tomto procese je celý náš pracovný tím a za ich pomoc im veľmi ďakujem.

Stále športujem. Skúšal som aj Ultramaratóny ( Ultra Fatra) – ak by ste si chceli perfektne vyčistiť hlavu. No zostal som verný CrossFitu a tak stále športujem a leziem. Nerobím to preto, že musím… Robím to preto, lebo môžem a baví ma to.

Môj odkaz pre všetkých, ktorí ešte stále rozmýšlajú: ,, Športujte teraz, keď môžete. Ak Vás choroby dobehnú a kvôli tomu nebudete môcť, no budete chcieť alebo musieť, môže byť už neskoro. ‘’ Pravidelným, aktívnym pohybom oddialite všetky choroby.

Ak máte bližšie otázky, potrebujete poradiť alebo premýšľate nad spoluprácou, tak ma neváhajte kontaktovať.

``Už 7 rokov sa každý deň vzdelávam``

ĽUDOVÍT CZÓKOLY

CrossFit Level 2 Trainer
Head Coach
Level 1 SAKFST Tréner silového trojboja a bodybuildingu
3x Weightlifting 101 seminár
5 Týždnová stáž v CrossFit Max Effort Las Vegas

ĽUDOVÍT CZÓKOLY

Už od detstva som aktívny a vedený k športu. Môj otec cvičil a mal malú telocvičňu, kde som s ním chodil. Už ako 8 ročný som ‘’benchoval” a robil brušáky :D. Vo svojom živote som robil rôzne tímové športy ako futbal, basketbal, volejbal neskôr bojové športy ako karate, MMA, Muay Thai.  Venoval som sa aj parkouru  a popri všetkých športov som navštevoval aj posilňovňu, kde som robil body building tréningy.
CrossFit som spoznal koncom roku 2013.
Už predtým som cvičil podobne, keďže som chcel byt vojakom.  Snažil som sa stať  všestranným ako to len šlo.  Najskôr som bol na niekoľkých Spartan Race, pretože sa mi to páčilo a podobalo sa to na vojenské, výcvikové dráhy. Cvičil som hlavne intervalovo.  Kombinácia beh a gymnastické cviky.
Takže začať s CrossFitom nebolo pre mňa tažké. Rozumel som všetkým pohybom a keď sa ma pýtali ľudia na rady ohľadom cvičenia, vedel som im vysvetliť a ukázať to, čo potrebovali vedieť.
Moja sesternica ma prehovorila, aby som sa začal venovať ľuďom.  Tak som prijal jej radu a spravil som si trénerské kurzy. Začal som pracovať ako tréner. Zaľúbil som sa do tejto prace, lebo som videl pozitívne zmeny v živote mojich klientov. Pomáhal som im s rekonvalescenciou po zraneniach, schudnúť nadbytočné kilá, budovať zdravšie telo. Toto všetko im pomáhalo aj v bežnom živote ( hrať futbal so svojimi vnúčatami a pod.)  Už 7 rokov sa každý deň vzdelávam a snažím napredovať, aby som vedel pomáhať naďalej. Chcem viesť ľudí k zdraviu a dlhovekosti. Robím všetko pre to, aby bol ich život bez bolesti a plný energie.

CrossFit mi pomáha byť zdravší a lepší človek, ale môžem mu ďakovať aj za moju ženu a synčeka. Tento šport ma priviedol do CrossFit-u Senec, ktorý sa stal mojou druhou rodinou.

``Šport je mojou súčasťou``

IVAN ŠVEC

CrossFit Level 1 Trainer
Coach

Ivan Švec

Ahojte, som študentom právnickej fakulty univerzity Komenského v Bratislave. Popri štúdiu pracujem ako tréner CrossFitu. Šport je mojou súčasťou už od detstva. Ako chlapec som hrával futbal, neskôr som začal chodiť aj na Taekwon-do. V puberte sa mi to celé otočilo a v istom momente som nešportoval vôbec. Ako človek, ktorý sa musí hýbať som vedel, že musím niečo robiť.

Vyskúšal som posilňovňu, no tá bola pre mňa veľmi stereotypná, nebavila ma. Môj nevlasný otec v tom čase vyskúšal CrossFit a dotiahol ma na tréning. CrossFit sa mi natoľko zapáčil, že nebol problém chodiť na tréningy s mamou a nevlastým otcom až do Bratislavy, doslova sme to žrali. CrossFit je vynikajúci v tom, že to nikdy nie je stereotyp a každý tréning je iný. V tamojšom CF Boxe som absolvoval aj svoju prvú CF súťaž – Crossfit Open, čo bol pre mňa ako človeka, ktorý sa venuje tomuto špotru 3/4 roka poriadny ego boost, pretože som až tam pochopil čoho je vlastne telo schopné a ako je dôležitá príjemná atmosféra v gyme. Po roku a pol navštevovania bratislavského CrossFitu sa otvoril oficiálny CF Box aj v Senci. Kedže som vtedy navštevoval strednú školu v Senci, nebolo o čom rozmýšlať. Spoznal som tu nových ľudí, pochopil som ako sa dá robiť CF inak a nakoniec z toho všetkého vzišlo to, že som sa stal trénerom.

Momentálne som trénerom druhý rok a za ten čas som sa toho veľa naučil, či už o tom ako telo funguje cez stravovanie až po iné témy, ktoré sú spojené so športom všeobecne. V CrossFite Senec vediem najmä skupinové tréningy Crossfitu, ale aj program BURN a Ramp Up.

``Baví ma viesť mladých ľudí k športu``

MARTIN KORDEV

CrossFit Level 1 Trainer
Certifikovaný masér
CrossFit Gymnastics

MARTIN KORDEV

So športom som začal od detstva, keď ma rodičia ako 4 ročného prihlásili na plávanie. Narodil som sa so zápalom pľúc a plávanie malo posilniť moju imunitu a pľúca. Počas základnej školy som sa ako každý chalan venoval futbalu a ďaľším športom.  Neskôr to boli hlavne bojové športy. Aikido, kickbox, thajský box a box a popri tom som sa občas zavesil na hrazdu na outdoorovom ihrisku.  Môj začiatok s CrossFitom bol spojený s tým, že som v roku 2014 vstúpil do PZ SR. Približne o 2 roky neskôr som sa rozhodol, že skúsim uspieť na prijímacích pohovoroch do špeciálneho útvaru v rámci PZ.  Súčasťou  prijímačiek boli aj fyzické testy, ktoré ma mali preveriť z každej strany (zhyby, brušáky, šplh na lane, sparing, beh na 100m , 12 minútovka, plávanie na 100m). Toto všetko v jednom dni. Vedel som, že potrebujem tréningový plán, ktorý má pripraví na všetko a bude zameraný ako na silu, tak aj na kondíciu. Na základe toho mi kamarát odporučil nech vyskúšam CrossFit. Neváhal som  a vyskúšal. Nikdy nezabudnem na svoj prvý tréning a na to, ako som sa cítil po prvom odcvičenom metcone. Pozostával z wallballs (hod medicinbalom na cieľ), deadlifts (mŕtve ťahy) a push ups (kliky). Bol to len 15 minútový workout, ale riadne som si ho užil.

V tom období som sa rozhodol presťahovať do blízkosti Senca. Keď som zistil, že sa otvára v Senci nový CF Gym veľmi som sa potešil, pretože som chcel v CrossFite pokračovať.  Keďže som CF nikdy nebral štýlom ”prídem odcvičím idem preč’’ , ale venoval som sa mu viac, keď CF Senec hľadal nového trénera, neváhal som a prihlásil som sa. Rozhodol som sa venovať CrossFitu naplno, čo pokladám za veľmi dobré rozhodnutie. Robím prácu, ktorá ma veľmi baví.

Baví ma hlavne viesť mladých ľudí k športu , rovnako pomáhať ľudom pri problémoch s pohybom. Najviac ma baví sledovať, ako ľudia napredujú a ako sa v CF Senec stávajú lepšie verzie seba samých po fyzickej aj mentálnej stránke.