Prečo vznikol Falcon 1?

Chcelo to zmenu. Obdivujem všetky Fitness centrá, CrossFit gymy a iné priestory, ktoré dávajú ľuďom možnosť pohybu. My vlastne pracujeme na tom istom. Teda aspoň veríme tomu, že nám všetkým ide o zlepšenie života celej populácie, čo bude mať len tie najpozitívnejšie výsledky na život nás všetkých.

Merateľný cieľ

Dôvodom otvorenia bol môj merateľný cieľ, ktorý sa snažím preniesť na naších trénerov, recepčné a vlastne na všetkých zamestnancov, pretože bez nich by to určite nešlo. Náš spoločný cieľ je : ZLEPŠOVAŤ ĽUĎOM ŽIVOT. Nejde nám o zlepšenie len časti z celého dňa. Chceme, aby sa vďaka nám ľudia cítili lepšie počas celého života, v ktorom pohyb bude hrať významnú rolu. Nejde len o čas strávený vo Falcon 1. Ide nám o uvedomenie si toho, čo pre nich pohyb znamená a toho, že aj my sme boli súčasťou jeho plánu alebo cieľa – CÍTIŤ SA A VYZERAŤ LEPŠIE- BYŤ ZDRAVÝ. Môj osobný, merateľný cieľ je 1000. Mať 1000 spokojných členov nie je málo, ale verím, že je dosiahnuteľný. Tisíc takých, ktorí si môžu povedať, že ich životy sme naozaj zlepšili. Nemusí to byť zmena postavy. Môžu to byť zmeny vo vnímaní samého seba alebo kvôli pohybu aj lepšia efektivita v práci alebo lepšie vzťahy. Toto všetko môže ovplyvňovať POHYB.

Toto pre mňa znamená CrossFit. Nie je len o biznise. Nie je to o perfektnej ziskovosti a unikátnej návratnosti. Vždy hovorím:

To čo zasadím dnes si budú užívať možno až moje deti.

No na sklonku života si možno poviem, že to za to stálo, pretože som zlepšil životy jednej tisícke ľudí.

Zmeniť celé odvetvie

Nejakú dobu mám pocit, že CrossFit sa začal uberať iným smerom. Pre mňa bol vždy CrossFit pre ľudí, obyčajných ľudí. Veď preto som kedysi otvoril prvý gym. Nie preto, aby som mal kde cvičiť. No bohužiaľ, niekde sa ešte stále ide stratégia  VÝKON > ZDRAVIE. Nainfikovali veľa ľudí. Veľa ich členov sa zranilo a zanevreli na CrossFit. Preto je CrossFit taký kontroverzný. Je súťaživý hlavne vtedy ak nasilu vytvoríte súťaživé prostredie.

Zmenili sme programing tak, aby to pre našich členov nebol stresujúci, aby nemali pocit že musia byť lepší ako iní. Tak, aby vnímali len svoje vlastné výkony a porovnávali sa sami so sebou. Jedna vec je o tom len rozprávať a druhá je naozaj pre to niečo spraviť a my sme spravili. Má to úžasné výsledky a o tom svedčí spokojnosť členov v CrossFit Senec.

Ako zmeniť názor na CrossFit?

Zmena názoru o CrossFite nebude ľahká cesta. Nemám rád ľahké veci. Ak je niečo ťažké, tak mám väčší pocit, že žijem. Viac si potom vážim výsledok. Z dlhodobého hľadiska mi to dáva väčší zmysel, ako len okopírovať zaužívané,existujúce pravidlá.

Ak by som hral rovnakú hru akú by iní očakávali, tak by nikto nevyhral. Ak chcem hrať, chcem vyhrať.

Stále hľadám spôsoby, ako to všetko docieliť. Ako zmeniť celé odvetvie Fitness. Ako z toho urobiť záležitosť socializácie, kamarátstva a zábavy, aby šport- POHYB bol bežnou súčasťou nás ľudí od narodenia tak, ako je súčasťou nášho života dýchanie.

Pretože pohyb nie je len pre vyvolených. Nie je to len výsada tých, ktorí majú čas. Všetci máme čas. Mali by sme mať čas pre svoje zdravie. Šport a knihy sú pre mňa tá najlepšia investícia do seba samého. V prípade zlých skúseností s CrossFitom Vás rád uvítam u nás vo Falcon 1 CrossFit , aby som zmenil váš aktuálny pohľad na CrossFit.  —- > rybansky@falcon1crossfit.sk

DSC04578_edited
AUTOR

RÓBERT RYBANSKÝ

Owner & CEO
CrossFit Level 1 Trainer

Späť na zoznam